Obradoiro Dixital / Revista de Arquitectura / Marzo 2018 / Colexio Oficial de Arquitectos de Galicia

Premios COAG de Arquitectura, edicións I a XIV

I / 1985

  • Vivenda unifamiliar
    • Premio deserto
    • Accésit
    • Vivenda en Mera, Oleiros
    • Xosé Lois Martínez Suárez
  • Vivenda colectiva
    • Premio deserto
    • Accésit
    • Edificio de vivendas en Lugo
    • Eduardo Herráez Fernández
      Javier Sancosmed Lage
  • Singular de nova planta
    • Premio
    • Casa das Ciencias da Coruña
    • Felipe Peña Pereda
    • Accésit
    • Cafetería Copacabana na Coruña
    • Xosé Manuel Casabella López
  • Rehabilitación
    • Premio
    • Kiosko Alfonso da Coruña
    • Xosé Manuel Casabella López
  • Decoración e interiorismo
    • Premio
    • Tenda D´Aquino en Vigo
    • José Luis Valverde Fernández
  • Novos colexiados
    • Premio deserto
  • Deseño urbano
    • Premio deserto
    • Accésit
    • Palco da música en Lugo
    • Cristina López Eimil e
      Santiago Catalán Tobía

II / 1988

  • Nova planta
    • Premio
    • Edificio da Caixa de Aforros de Ourense e vivendas en Parada de Sil
    • Juan Carlos Cabanelas Rodríguez
      María Jesús Castelo Villanueva
  • Rehabilitación
    • Premio deserto
  • Decoración e interiorismo
    • Accésit
    • Tenda de regalos Leonardo
    • José Luis Valverde
    • Accésit
    • Grupo Caixa Galicia na Coruña
    • José Mantiñan Soler

III / 1989

  • Nova planta
    • Premio
    • Remodelación do contorno das Burgas en Ourense
    • Xosé Manuel Casabella López
  • Rehabilitación
    • Premio deserto
  • Decoración e interiorismo
    • Premio deserto

IV / 1990

  • Nova planta
    • Premio
    • Tres vivendas unifamiliares na Derrasa (Santa Marta de Moreiras), Ourense
    • Iago Seara Morales
      Alfredo Freixedo Alemparte
    • Accésit
    • Intervención no contorno e fachadas da Igrexa do Mosteiro de Santa María de Meira
    • Santiago Catalán Tobía

V / 1992

  • Premio
    • Rehabilitación de antiga fábrica de curtidos para edificios de vivendas no Carmen de Abaixo, Santiago de Compostela
    • José Luis Pereiro Alonso
    • Accésit
    • Vivenda Unifamiliar en Canido, Vigo
    • Luis Meijide Rico
      César Jiménez López
      Jesús Cordeiro Rodríguez
      Antonio Dávila Alonso
    • Accésit
    • Centro de saúde en Arteixo, A Coruña
    • Gabriel Santos Zas
    • Accésit
    • Adecuación de edificio para colexio de médicos de Pontevedra
    • Celestino García Braña
      Gonzalo de Pedro Quijano
      Accésit Ordenación dun espazo público no polígono de Fingoi, Lugo Santiago Catalán Tobía

VI / 1994

  • Nova planta
    • Premio
    • Albergue de peregrinos en Triacastela
    • Celestino García Braña
      Gonzalo de Pedro Quijano
      José Manuel Pichel Pichel
      Javier Reboredo Chaves
    • Accésit
    • Sede da Dirección Xeral de Seguridade e Policía Autonómica no polígono das Fontiñas, Santiago de Compostela
    • Joaquín Fernández Madrid
      e Pedro Iglesias Pereira
    • Accésit
    • Edificio de 13 vivendas, locais e garaxes na rúa Rosalía de Castro de Nigrán
    • Antonio Filgueira Carreira
      e María José González Suárez
  • Rehabilitación
    • Premio
    • Rehabilitación dos muíños de mareas e no Pozo de Cachón de Muros
    • Jesús Anaya Díaz
      Cristina Nebot
      Pilar Volpini
    • Accésit
    • Rehabilitación do edificio de Servizo de Alumnos na Zapateira, A Coruña
    • Xosé Manuel Casabella López
  • Decoración e interiorismo
    • Premio
    • Delegación do COAG na Coruña
    • Carlos Quintáns Eiras
      Antonio Raya de Blas
      Cristóbal Crespo González

VII / 1996

  • Nova planta
    • Premio
    • Museo de Belas Artes da Coruña
    • Manuel Gallego Jorreto
    • Accésit
    • Novo edificio de xulgados en Santiago de Compostela
    • Rafael Baltar Tojo
      José Bartolomé Argüelles
      Carlos Almuíña Díaz
    • Mención
    • Ampliación da clínica ''Nosa Señora de Fátima'' de Vigo
    • León López de la Osa
    • Mención
    • Edificio na rúa San Miguel de Ourense
    • Manuel Conde Aldemira
      e Belén Conde Conde
    • Mención
    • Edificio na rúa Juan Flórez da Coruña
    • Carlos Muñoz Fontenla
      e Luis Muñoz Fontenla
  • Rehabilitación
    • Premio
    • Rehabilitación da sede do Consello da Cultura Galega en Santiago de Compostela
    • Pedro de Llano Cabado
    • Accésit
    • Rehabilitación da Igrexa da Compañía en Santiago de Compostela
    • Celestino García Braña
      e Gonzalo de Pedro Quijano
  • Decoración e interiorismo
    • Premio
    • Montaxe para a Fotobienal de Vigo
    • Jesús Irisarri Castro
    • Accésit
    • Reforma de local para a nova sede de Fulgor Galicia S.A. na Coruña
    • Mario di Felice Vázquez
    • Accésit
    • Instituto Galego de Psicomotricidade en Vigo
    • José Manuel Peña Serna

VIII / 1998

  • Nova planta
    • Premio
    • Auditorio de congresos e exposicións en Pontevedra
    • Manuel de las Casas
    • Centro universitario das ciencias da saúde na Coruña
    • Manuel de las Casas
    • Mención
    • Centro de saúde en Monteporreiro, Pontevedra
    • Gabriel Santos Zas
    • Mención
    • Piscinas para a Deputación da Coruña
    • Carlos Quintáns Eiras
      Antonio Raya de Blas
      Cristóbal Crespo González
  • Rehabilitación
    • Premio
    • Intervención en San Facundo de Ribas de Miño, Lugo
    • Alberte González Rodríguez
      Jorge Salvador Fernández
    • Accésit
    • Rehabilitación e ampliación de vivenda unifamiliar en Poio, Pontevedra
    • Jaime Álvarez Ponte
    • Accésit
    • Rehabilitación do edificio Severino G. Besada de Vigo
    • Julio Daniel Rodríguez Rodríguez
  • Decoración e interiorismo
    • Premio
    • Proxecto e montaxe da exposición Abrir Vigo al mar
    • Jesús Irisarri Castro
    • Accésit
    • Local comercial para D-Due na rúa Urzaiz de Vigo
    • Carlos Quintáns Eiras
      Antonio Raya de Blas
      Cristóbal Crespo González

IX / 2000

  • Nova planta
    • Premio Arquitectura
    • Piscina cuberta en Laracha, A Coruña
    • Carlos Quintáns Eiras
      Antonio Raya de Blas
      Cristóbal Crespo González
    • Premio Espazos públicos
    • Espazo público e edificios dotacionais na rúa Lamas de Prado en Lugo
    • Juan Creus Andrade
      Covadonga Carrasco López
      Juan Manuel Coira López
      Carlos Linares Regueira
    • Accésit
    • 30 Vivendas de Protección Oficial en Chaos, A Arnoia (Ourense)
    • Elisabeth Abalo Díaz
      Gonzalo Alonso Núñez
      Belén Prendes García
    • Accésit
    • Vivenda unifamiliar en Orro, Arteixo (A Coruña)
    • Enrique Rodríguez García
    • Accésit
    • Casa Garrido en Arillo, Oleiros (A Coruña)
    • Carlos Quintáns Eiras
      Antonio Raya de Blas
      Cristóbal Crespo González
    • Accésit
    • Centro de saúde en Cariño (A Coruña)
    • Antonio Amado Lorenzo
    • Accésit
    • Vivenda unifamiliar en Bertamiráns, Arteixo (A Coruña)
    • Pedro de Llano Cabado
    • Mención
    • Edificio de vivendas e locais comerciais na rúa Orzán da Coruña
    • Arturo Franco Taboada
    • Mención
    • Área de lecer e piscina descuberta en Padrón
    • Martín Fernández Prado
      Rubén Fernández Prado
    • Mención
    • Facultade de Ciencias Políticas da Universidade de Santiago
    • Rafael Baltar Tojo
      José Bartolomé Argüelles
      Carlos Almuíña Díaz
  • Rehabilitación
    • Premio
    • Albergue de peregrinos e museo en Redondela, (Pontevedra)
    • Antonio Amado Lorenzo
    • Accésit
    • Rehabilitación das antigas cocheiras do Pazo de Quiñones de León, (Vigo)
    • Santiago Catalán Tobía
      José L. Arias Jordán
  • Decoración e interiorismo
    • Premio
    • Instalación da V Bienal de Arquitectura Española en Vigo
    • Jesús Irisarri
      Guadalupe Piñera
    • Accésit
    • Proxecto de reforma de local comercial en Vigo
    • José Antonio Vázquez Martín
      Marta Rodríguez Fernández
  • Obra primeira
    • Mención
    • Varios campos de fútbol na provincia da Coruña (Ribeira, Moeche e San Sadurniño)
    • Patricia Sabín Díaz
      Enrique M. Blanco Lorenzo
    • Mención
    • Cinco vivendas en ringleira en Montrove, Oleiros (A Coruña)
    • Jorge Salgado Cortiza
      Juan Manuel Coira López
    • Mención
    • Ximnasio para o Instituto Xosé Cornide Saavedra da Coruña
    • Jaime Alvarez Ponte
  • Baixo custo
    • Mención
    • Rehabilitación de edificio para casa de turismo rural en Paderne de Courel (Lugo)
    • Xosé Allegue
  • Espazo público
    • Mención
    • Cafetería na Praia de Balarés, Ponteceso
    • Carlos Quintáns Eiras
      Antonio Raya de Blas
      Cristóbal Crespo González
    • Mención
    • Intervención no contorno do Cruceiro do Hío, Pontevedra
    • Julio Daniel Rodríguez Rodríguez
      Daniel Rivoira Zecca

X / 2002

  • Nova planta
    • Premio Ex-aequo
    • Centro de control de túneles en Pedrafita do Cebreiro, Lugo
    • Arturo Franco Taboada
      Arturo Frando Díaz
      Patricia Tabarés Obenza
    • Premio Ex-aequo
    • Centro de Saúde de Matogrande no barrio das Flores da Coruña
    • Enrique Rodríguez García
    • Accésit
    • Centro Comarcal da Mariña Occidental. Viveiro
    • Patricia Sabín Díaz
      Enrique M. Blanco Lorenzo
    • Accésit
    • Vivenda unifamiliar no barrio da Torre. Chaín, Gondomar
    • Guadalupe Piñera Manso
      Jesús Irisarri Castro
    • Accésit
    • Edificio de vivendas, locais comerciais e garaxes e na rúa Emilia Pardo Bazán da Coruña
    • Manuel Fontenla Millares
      Luis W. Muñoz Fontenla
  • Rehabilitación
    • Premio
    • Rehabilitación da Casa Sarandones en Abegondo, A Coruña
    • Carlos Seoane González
    • Accésit
    • Rehabilitación e ampliación do Museo de Pontevedra
    • Celestino García Braña
      Francisco Javier Reboredo Chaves
    • Accésit
    • Rehabilitación e ampliación do edificio de xulgados de Caldas de Reis
    • Elizabeth Abalo Díaz
      Gonzalo Alonso Núñez
    • Accésit
    • Rehabilitación e ampliación de vivenda unifamiliar en Ponte Olveira, Dumbría
    • Covadonga Carrasco López
      Juan Creus Andrade
  • Decoración e interiorismo
    • Premio
    • Reforma de local no Camiño Novo 17, Carballo
    • José Manuel Peña Serna
      David Carvajal Rodríguez-Cadarso
    • Accésit
    • Adaptación dun local como óptica na Avenida de Ferrol 44, Santiago de Compostela
    • Alfonso Salgado Suárez
      Francisco Liñares Túñez
  • Espazos abertos públicos
    • Premio
    • Proxecto de urbanización de dúas prazas en Vilanova dos Infantes, Ourense. (Praza do Recreo e Praza Balcón)
    • José González-Cebrian Tello
    • Accésit
    • Rehabilitación do antigo Cargadeiro da Insua en Viveiro
    • Felipe Peña Pereda
      Francisco Novoa Rodríguez
  • Baixo custo
    • Accésit
    • Casa para un autista na Coruña
    • Antonio García Fernández
  • Obra primeira
    • Accésit
    • Cafetería Vía Láctea
    • Carmen Viño Vila
      Miguel López Fernández
      Juan Viño Vila

XI / 2004

  • Nova planta
    • Premio
    • Centro de saúde de Miño, A Coruña
    • Jesús Irisarri Castro
      Guadalupe Piñera Manso
    • Accésit
    • Vivenda unifamiliar en Penarredonda, A Coruña
    • Jaime Álvarez Ponte
    • Accésit
    • Centro de saúde en Paderne, A Coruña
    • Patricia Sabín Díaz
    • Enrique Blanco Lorenzo
    • Accésit
    • Local para a Asociación de veciños en Santa María de Villestro, Santiago de Compostela
    • Angeles Santos Vázquez
      Carmen Ruíz Alarcón
      José Carlos Martínez González

XII (2006)

  • Nova planta
    • Premio
    • Campo de Fútbol en Coirós
    • Patricia Sabín Díaz
      Enrique Blanco Lorenzo
    • Accésit
    • Vivenda en Gandarío, A Coruña
    • Carlos Quintáns Eiras
    • Accésit
    • Vivenda unifamiliar en Foz, Lugo
    • Marcos Parga Prado
      Idoia Otegui Vicens
    • Accésit
    • Vivenda unifamiliar na urbanización Icaria II, Oleiros
    • Alfonso Fernández Bernárdez
  • Rehabilitación
    • Premio
    • Reforma de vivenda unifamiliar na Cidade Xardín, A Coruña
    • José Manuel López Mihura
      Sonia Romero Teijo
      José Luis Rey Barreiro
    • Accésit
    • Rehabilitación do Pazo de Lestrove para uso hosteleiro, Dodro
    • Antonio Amado Lorenzo
  • Decoración e interiorismo
    • Premio
    • Reforma de local comercial para Mixing, A Coruña
    • Carlos Quintáns Eiras
    • Accésit
    • Puntos de Información da Consellería de Vivenda e Solo
    • José Antonio Vázquez Martín
  • Espazos abertos públicos
    • Premio
    • Centro de interpretación da Ribeira Sacra, Sober
    • Antonio Taboada López
    • Premio
    • Rehabilitación de Muiño fluvial en Sober
    • Antonio Taboada López
    • Accésit
    • Posta en valor da ponte medieval de Ponteledesma, Boqueixón
    • Ábalo e Alonso
  • Arquitecturas efémeras
    • Premio
    • Montaxe da exposición Arquitecturas no Camiño 1994-2004. Santiago
    • Antonio Amado Lorenzo
    • Accésit
    • Montaxe da exposición Galicia en Cartel. Colexio de Fonseca, Santiago
    • Ruth Varela Rodríguez
      Pablo Ferreiro Lorenzo
    • Accésit
    • Salón Espacio Industrial Sein. Palacio Municipal de Congresos, Madrid
    • Iván López Veiga
      Juan Iglesias Babío
      Víctor Hermo Sánchez
  • Baixo custo
    • Mención
    • Viveiro de empresa en Santiago
    • Ábalo e Alonso
    • Mención
    • Laboratorio de investigación forestal en Lourizán, Pontevedra
    • Lucila Nieto Zás
      José M. Bermúdez Graíño
  • Obra primeira
    • Mención
    • Vivenda unifamiliar e estudio de arquitectura en Lugo
    • Carmen Viño Vila
      Miguel Ángel López Fernández
      Juan José Viño Vila

XIII / 2009

  • Edificio de nova planta
    • Premio
    • Centro Sociocultural e Xuvenil “Casa do Alemán” de Camelle, Camariñas
    • Gil Lago Fidalgo
    • Premio
    • Vivenda Unifamiliar en San Pedro de Nós, Oleiros
    • Rafael Pier Romero
      Cristina Vilariño Viqueira
    • Accésit
    • Vivenda Unifamiliar en Covas, Ames
    • Salgado + Liñares
  • Rehabilitación
    • Premio
    • Rehabilitación de dous vivendas unifamiliares en Vigo
    • José Villacé Rodríguez
      Martín de Cominges Carvallo
    • Accésit
    • Rehabilitación de edificación para Escola de Deportes Náuticos en Sorribos, Muros
    • Óscar Andrés Quintela
      Lourdes Pérez Castro
    • Accésit
    • Rehabilitación de vivenda unifamiliar en A Graña, Ferrol
    • Rosa Vilas Romalde
      Sergio Jesús Beceiro Lodeiro
  • Decoración e interiorismo
    • Premio deserto
    • Accésit
    • Acondicionamento de local para comercio de calzado e complementos, A Coruña
    • Perfecto Cendón Domínguez
      F. Javier Vázquez Fernández
    • Accésit
    • Reforma interior dunha vivenda no Casco Vello de A Coruña
    • Naiara Montero Viar
      Gustavo Díaz García
      Lucas Díaz Sierra
  • Espazos abertos públicos
    • Premio
    • Entorno do Faro de Fisterra, A Coruña
    • Alberto Redondo Porto
      José Valladares Durán
      Marcial Rodríguez Rodríguez
    • Accésit
    • Pavimentación e ordenación de Camiño da Petada, San Clodio, Leiro
    • Cecilia López Muiños
      Juan José Otero Vázquez
    • Accésit
    • Ampliación do Cemiterio de Santa Baia de Moar, Frades
    • Antonio Pernas Varela
  • Arquitecturas efémeras
    • Premio
    • Círculo de Ramas. IES Taboada Chivite, Verín
    • Víctor Rodríguez Romero
    • Accésit
    • Exposición Galicia en Cartel. Toulouse. Francia
    • Ruth Varela
    • Accésit
    • Exposición Galicia en Cartel. Buenos Aires
    • Ruth Varela
      Pablo Ferreiro
  • Baixo Custo
    • Mención
    • Vivenda unifamiliar no lugar de Bascuas, Padrón
    • Juan Pinto Tasende
  • Obra primeira
    • Mención
    • Exposición Galicia en Cartel. Toulouse. Francia
    • Ruth Varela

XIV (2011)

  • Edificio de nova planta
    • Premio
    • Casa na Cidade Xardín, A Coruña
    • Creus e Carrasco
    • Accésit
    • CASA A5 en Oleiros
    • Carlos Seoane
    • Accésit
    • Centro de Saúde en Oleiros
    • Ábalo + Alonso
    • Accésit
    • Delegación do COAG en Vigo
    • Irisarri + Piñeira
    • Accésit
    • 384 Vivendas VPP en Vigo
    • Fraga + Portolés + Quijada
    • Accésit
    • Centro de Interpretación da Cultura Castrense en San Amaro
    • Carlos Martínez
      Ángeles Santos
      Carmen Ruiz
    • Accésit
    • Xulgados do Barco de Valdeorras
    • Mmasa
  • Rehabilitación
    • Premio
    • Rehabilitación de inmoble en Vigo
    • Alfredo Sirvent Silveira
  • Planeamento, intervencións e desenvolvementos urbáns
    • Premio
    • Mazá Massó en Bueu
    • Jerónimo Junquera
      Liliana Obal
      Teodoro de Francisco Antes
  • Decoración e Interiorismo
    • Premio
    • Centro Cultural da Universidade da Coruña, A Coruña
    • Gabriel Santos Zas
      Mario de Felice
    • Accésit
    • Hotel Moure, Santiago
    • Ábalo + Alonso
    • Accésit
    • Vivenda taller en Vigo
    • Belinda Besada
      Marister Failde
  • Espazos abiertos públicos
    • Premio
    • Remodelación do Porto de Malpica
    • Creus e Carrasco
    • Accésit
    • Praza de San Fructuoso, Santiago
    • Ansede + Quintans
  • Arquitecturas Efémeras
    • Premio
    • Acto de imposición de mans. Proxecto de urbanización, Baiona
    • Patricia Alonso Alonso
      Francisco Javier López Rivadulla
    • Accésit
    • Chillida Lupo
    • Fermín González Blanco
  • Arquitectura de Baixo Custe
    • Premio
    • Instituto do Campo, Xinzo de Limia
    • Santiago Barge Ferreiros
      Mª Belén Bouza Cora
      Olalla Barge Ferreiros
    • Accésit
    • Construcción auxiliar á Escola Habanera, Xermade
    • Luz Paz Agras
  • Obra primeira
    • Premio
    • Farmacia en Salvaterra de Miño
    • Faustino Patiño Cambeiro
      Juan Ignacio Prieto López
    • Accésit
    • Vivenda unifamiliar en Oleiros
    • Oscar Pedrós Fernández